Hloubková masáž krku

Hloubková masáž krku je zaměřena na uvolnění a protažení hlubokých svalů v oblasti krční páteře, hlavy, hrudníku a lopatek. Nerovnováha mezi těmito svaly vytváří nerovnoměrné působení na oblast krční páteře a prvních hrudních obratlů, které způsobují různé bolesti a obtíže především v horní polovině těla. Nejedná se pouze o bolesti svalové, ale nerovnováha se může projevit i v přilehlých orgánech v těle. Poloha krku (hlavy) je často způsobena celkově špatným držením těla, ať už jsou důvody jakékoliv. Napětí v oblasti krku narůstá postupně a často sebou nese i degenerativní změny v tkáních (obratlích, vazech, nervech, cévním zásobení mozku apod.). Hloubková masáž krku může plnit funkci (v tom lepším případě) preventivní, často však spíše plní funkci akutní. Existuje také několik jednoduchých cviků, které může člověk provádět několik minut denně a preventivně se tak vyhnout problému hlubších struktur.  Tyto cviky je možno se na vyžádání naučit.

+ Přínosy

Uvolnění nejen fyzického, ale často i psychického napětí. Zlepšení krevního oběhu především v horní polovině těla. Intenzivní zásah do chronicky špatného držení hlavy a krku.  Zásah do hlubokých vrstev a tkání těla. První krok k řešení chronických problémů jako jsou bolesti hlavy, migrény, spazmy, zhoršené vidění, tinitus apod.

Vhodná při

Chronickém přetěžování krční páteře, sezení u počítače, jednostranné pracovní činnosti, vysokém psychickém vytížení – studium, práce, těžké životní události, chronických bolestech hlavy, napětí v oblasti šíje i přední strany krku, špatném dýchání apod. 

Nevhodná při 

Akutních zánětech, onkologickém nemocnění, nekompenzovaném vysokém krevním tlaku, nekompenzovaném diabetu, těhotenství, silné osteoporóze, virových a bakteriálních nemocech, lymfedému, zvýšené teplotě, ateroskleróze, v období menstruace

Délka masáže

60-75 min 

Cena masáže

1000 Kč

Průběh masáže

Masáž probíhá na masérském lehátku. V první části jsou použity fasciální techniky bez použití oleje, následuje hluboká olejová masáž krku, hrudníku, lopatek v případě zájmu i hlavy. Na závěr masáže jsou provedeny pasivní protahovací a uvolňovací cviky.

Po masáži

Vyhnout se prudkým pohybům, intenzivnímu protahování svalů celého těla. Dostatek tekutin, klidový režim, lehká a výživná strava, odpočinek. Důležité je pohlídat, aby tělo neprochladlo. Den po masáži je vhodné velmi jemné a příjemné relaxační protažení svalů formou jógy, které pomůže odplavení uvolněných zplodin metabolismu.