Jóga

Petrovým posláním je sdílet jógu s kýmkoliv, kdo má zájem. Jeho mottem je myšlenka, že kdokoliv kdo dýchá, může dělat jógu. Zvolená cesta však musí odpovídat reálnému stavu člověka a jeho cíli.  

Zvědavost při hledání esence jógy přivedla Petra k mnoha učitelům, nejvíce však jeho učení ovlivnili Mukesh Kothari, který mu ihned v začátku ukázal, že jóga nejsou pouze ásany nebo anatomie, ale že se jedná o komplexní systém pro ovládnutí mysli.  Manju Pattabhi Jois, díky kterému pochopil původní záměr a kouzlo Aštánga jógy, ještě než byla ovlivněna západem. V počátcích Petrovi také hodně pomohla Petra Visser, po jejímž boku mohl asistovat ve škole Aštánga jógy AYSP Jaro Pávek, který byl obrovskou podporou a spojkou na původní linii starých učitelů této školy.

Zatím však největším a nejzásadnějším učitelem jógy je pro Petra pan Dr. Ajurvédačárja Govind S. Rajpoot, PhD., zakladatel Ájurvédské Univerzity Praha (AUP) u kterého se Petr učí kromě filosofie a praxe jógy, také ájurvédu, což má v mnoha ohledech velký vliv na jeho učení. Teprve díky tomuto spojení pochopil jógu z pohledu dennodenního života a individuality. Konstantní studium ájurvédské psychologie, anatomie, sapta dhátu, dravja gun, samhgátů, mahákašaja, masážních technik dáta snéhan a ájurvédských procedúr (panča karma) dalo Petrovi možnost poznat, co znamená jóga jako terapie a co vše je skutečně potřeba znát před tím, než je možno prohlásit, že je uplatňován individuální přístup.

Soukromá lekce jógy

Soukromá lekce je vhodná především pro začátečníky a mírně pokročilé. Obsah a průběh lekce záleží na Vás a Vašich potřebách, může probíhat formou: 

  • Vedené lekce (Petr Vás provede hodinou jógy podle Vašich potřeb a úrovně)
  • Výukové lekce (postupně se naučíte vhodnou sestavu a techniky, které můžete provádět sami doma)
  • Konzultace (řeší se Vámi zvolené téma – např. cvičení, vhodné varianty cviků, případná zranění, doporučení od lékaře, jógová filosofie apod.)

Délka lekce

60-75 min

Cena

1000 Kč

Each Breath Counts – John Malafronte a jeho příběh

Ájurjóga online zde: