Kraniosakrální terapie

Kraniosakrální terapie je velmi jemná doteková technika, jejímž cílem je podpořit zdraví a komfort v těle klienta. Vychází ze zkušenosti, že lidské tělo má schopnost samo-obnovy pokud jsou vytvořeny správné podmínky pro jeho fungování. Tyto podmínky jsou často narušeny historií člověka ať už na fyzické, psychické, energetické či duchovní úrovni.

Terapeut svou prací vytváří vhodné podmínky pro optimální (rovnovážný) tok životní síly, která se nazývá Primárním dýcháním nebo také Dechem života. Jakkoliv se tento přístup může zdát těžce uchopitelný, nejedná se o žádná „kouzla“. Terapeut podporuje jemným způsobem optimální postavení a napětí kostí, švů, fascií, membrán, tekutin včetně mozkomíšního moku, komorového systému, centrální nervové soustavy. Z tohoto je také odvozen název terapie – Cranium (lebka) a Sacrum (kost křížová), které tvoří osu Kraniosakrálního sytému. Tato terapie klade velký důraz na znalosti a schopnosti terapeuta, pro kterého se stává celoživotním studiem. 

+ Přínosy

Terapie se provádí jemným dotekem přes oděv klienta. Podpora rovnovážného stavu klienta, díky čemuž se může projevit zdraví. Uvolnění napětí, chronické obtíže, psychosomatika, rovnovážné napětí všech příčných diafragmat v těle (kotníky, kolena, pánev, bránice, zápěstí, lokty, ramena, přechod lebky a prvních krčních obratlů). Uvolňování historických napětí – fyzických či psychických. Celostní pohled na lidskou bytost. Působení na hlubších úrovních ve srovnání s klasickou masáží. 

Vhodná při

Chronických obtížích, bolestech, napětí, přílišném stresu, rekonvalescenci, psychosomatických obtížích, nespavosti, bolestech hlavy, migrénách, po zubařských zákrocích, úrazech, celkovém nepohodlí… 

Nevhodná při

Akutní aneurysma, akutní krvácení do mozku.

Délka terapie

60-75 min

Cena terapie

1000 Kč

Průběh

Klient leží na lehátku v maximálním možném pohodlí. Terapeut přikládá ruce přes oděv a velmi jemným tlakem nepřesahujícím 5g (zhruba váha desetikoruny) je v kontaktu s různými částmi těla klienta. Průběh terapie se liší v závislosti na potřebách systému klienta a může tedy u různých lidí a ošetření probíhat různě.

Po terapii

Po dobu 3-5 dní klidovější režim (tělo integruje/vstřebává působení terapie), dostatek tekutin, není vhodná hrubá fyzická námaha, sportování apod.