Jemné fasciální techniky

Fascie neboli povázky tvoří ucelený systém lidského těla. Jedná se o pojivovou tkáň, která kromě toho, že obaluje jednotlivé svaly a na jejich koncích se upíná na kost, tvoří také systém, ve kterém jsou zavěšeny orgány lidského těla, souvisí s hydratací organismu, s přenosem psychického napětí ke všem tkáním nebo distribucí živin i zplodin metabolismu. Fascie tvoří informační systém celého těla, kterým je tělo protkáno na různých úrovních, připomínající velmi hustou pavučinu. Pokud v tkáních přetrvává po delší dobu zvýšené napětí (stress) ať už fyzické nebo psychické, projeví se tato skutečnost mimo jiné i na fasciích. Tyto potom ztratí svou původní pružnost a ,,klouzavost,, a různé vrstvy lidského těla jako kůže, podkoží, fascie a sval k sobě přilnou. To vytvoří napětí, zatvrdliny, ztuhlost a bolest na různých místech těla. Fascie jsou spojeny do mnoha funkčních řetězců, a proto se může stát, že nepohyblivost (neklouzavost) fascie na jednom místě těla, způsobí bolest úplně někde jinde v těle. Cílem této terapie je snaha o znovu-navození optimálního napětí, pohyblivosti a tím pádem funkce fascií. Tato technika je velmi jemná kdy terapeut vytváří vhodné podmínky pro samo-obnovu optimálního napětí (tensegritní napětí) v těle. 

+ Přínosy

uvolnění fyzického i psychického napětí, zvýšení rozsahu pohybu, uvolnění chronicky bolestivých míst těla, zlepšení toku tekutin v organismu, uvolnění zplodit organismu (detoxikace), podpora funkce pojivových tkání, působí hlouběji než klasická masáž. Využívá vrozenou inteligenci těla k samo-uzdravování. 

Vhodná při

zvýšené hladině stresu, fyzickém přepětí, napětí organismu, pooperačních a poúrazových stavech, zatvrdlinách, neopracovaných jizvách, adhezi (přilnutí) tkáně, nespecifikovaných bolestech pohybového aparátu

Nevhodná při

akutním aneurysma, akutní krvácení do mozku.

Délka terapie

60-75 min 

Cena terapie

1000 Kč 

Průběh terapie

Klient leží na lehátku ve spodním prádle přikrytý ručníkem nebo dekou. Terapeut velmi jemným dotekem kontaktuje jednotlivá místa na těle – lokálně i globálně a vytváří prostředí pro znovu-obnovu optimálního tensegritního napětí ve tkáních.

Po terapii

Po dobu 3-5 dní klidovější režim (tělo integruje/vstřebává působení terapie), dostatek tekutin, není vhodný alkohol, hrubá fyzická námaha, sportování apod.