Manuální lymfatická masáž

Lymfa vzniká z tkáňového moku, který je výživou i odpadištěm pro buňky a z nich vznikající tkáně. Jakmile je tok lymfy z jakéhokoliv důvodu pozastaven nebo omezen, vzniká otok postižené tkáně a hromadění odpadních látek v organismu. To má vliv na fyziologii celého lidského těla a silně ovlivňuje imunitní systém. Lymfatická masáž podporuje obnovení toku lymfy a dává možnost organismu se nadechnout v boji s nahromaděnými odpadními látkami (toxiny).  Manuální lymfatická masáž je systém předem definovaných hmatů, které mají jasně daný postup a provedení. Z tohoto důvodu není možné tuto masáž jakkoliv uspěchat nebo urychlit. Zároveň je nutno masáž podstupovat po částech, dříve než dojde k masáži celkové. Masáž má silně detoxikační účinky a tělo potřebuje dostatečný čas k odplavení toxinů mezi každou kůrou. 

+ Přínosy

detoxikace organismu, podpora imunitního systému, podpora metabolismu, snížení otoků, snížení pocitu těžkých nohou, obnovení lymfatického toku, podpora při hubnutí, podpora při tvarování postavy, celková regenerace organismu, v rekonvalescenci

Vhodná při

otoku končetin (lymfedému), v rekonvalescenci po nemoci, při nutnosti detoxikovat organismus, před a po dlouhém cestování, při kterém vznikají otoky dolních končetin, migrénách, bolestivé menstruaci, problémech s otěhotněním, atopickém ekzému, celulitidě, poúrazových a pooperačních stavech, bolesti svalů, vysokém krevním tlaku, klimakterických potížích, tinitu (pískání, šelestu v uších)

Nevhodná při  

maligním onemocnění, infekčním onemocnění, akutním bakteriálním onemocnění, virovém onemocnění, streptokokových hnisavých onemocněních, akutním infarktu myokardu, akutní cévní mozkové příhodě, akutní astma, zvýšená tělesná teplota, herpes (i na rtu), těhotenství, menstruace, břišní bolesti a těžkosti

Délka masáže

1,5 hod – 3,5 hod

Průběh

Masáž probíhá na masérském lehátku bez použití oleje, používá se pouze pudr. Kůže nesmí klouzat, proto je nutné před masáží nepoužívat žádné krémy nebo cokoliv co by dělalo kůži mastnou. Klient leží pouze pasivně a masér provádí lymfatickou masáž, která je velmi jemná, příjemná a relaxační. Při masáži je vhodné nemluvit a to jak z důvodu soustředění maséra, tak relaxačního efektu masáže. 

Po masáži

Velmi nutné zvýšit přísun tekutin po dobu několika následujících dní, klidový režim, lehká a výživná jídla, dostatek spánku a klidu. Den po masáži je vhodné velmi jemné a příjemné relaxační protažení svalů formou jógy, které pomůže odplavení uvolněných zplodin metabolismu.

Ceník

Jednotlivé části těla + krk zepředu1,5 hod.1 100 Kč
Celé tělo3,5 hod.2 600 Kč