Ajurvédsko-jógová masáž

Ajurvédsko-Jógová masáž se zaměřuje na rozhýbání a probuzení celého těla. Nejedná se o klasickou masáž, kde je klient většinou pasivní, ale klient zde s pomocí terapeuta zaujímá různé polohy, ve kterých terapeut na těle pracuje. Masáž je dále zaměřena na práci s dechem, pozorností a vnímání těla. Nejedná se o tak intenzivní postup jako například při Ajurvédské masáži Dátá Snéhán, která je většinou zaměřena na vybranou funkční část těla. Jedná se o masáž celkovou, která má spíše preventivní charakter a v určité míře nahrazuje nebo podporuje/doplňuje pravidelné cvičení jógy. Terapeut respektuje rozsahy pohybu klienta a pomocí oleje, dechu a vybraných pohybů podporuje navrácení funkce konkrétním místům těla. Ájurvédsko-Jógová masáž je výbornou prevencí a doplňkem pro udržení funkčního pohybového aparátu. V tom nejlepším slova smyslu by se také dala nazvat jako „Jóga pro líné“.

+ Přínosy

Prevence zatuhnutí pohybového aparátu. Pravidelná údržba těla. Procvičení celého těla. Aplikace sezamového oleje, který působí hluboko v tkáních a tím podporuje jejich látkovou výměnu a obnovu. Procvičení míst, která se v běžném životě příliš nepoužívají čímž dochází k omezení pohybu. Uvolnění míst, která jsou přetížena např. jednostranným pohybem.

Vhodná při

Nedostatku pohybu, jednostranném pohybu, v rekonvalescenci a po úrazech, zatuhnutí těla, praskání v kloubech, ztuhlých svalech, zatuhlém těle

Nevhodná při 

Hypermobilitě, akutních zánětlivých onemocněních, onkologických onemocněních, silné osteoporóze, bakteriálních a virových onemocněních, zvýšené teplotě, nachlazení, těhotenství, menstruaci, onemocněních kůže, průjmovém onemocnění, srdečních problémech 

Délka masáže

2-2,5 hod

Průběh

Masáž začíná a končí krátkou vedenou relaxací a vnímáním dechu. Následuje aplikace sezamového oleje a postupné rozhýbání jednotlivých míst ohybu těla (samghátů). Terapeut polohuje tělo a směřuje klienta ke správnému dýchání a směřování pozornosti k jednotlivých částem těla. Ideální je masáž zakončit masáží hlavy a krátkou relaxací (varianta 2,5 hod.).

Po masáži

Dostatek tekutin, klidový režim, lehká a výživná strava, odpočinek. Důležité je pohlídat, aby tělo neprochladlo. Den po masáži je vhodné velmi jemné a příjemné relaxační protažení svalů formou jógy, které pomůže odplavení uvolněných zplodin metabolismu.

Cena

Celé tělo (bez hlavy)2 hod.1 600 Kč
Celé tělo (včetně hlavy)  2,5 hod.2 000 Kč